Verbetering watersysteem Malagufuk

j

9 okt, 2015

Samen zorgen voor water

 
Het dorp Malagufuk is gelegen in de Vogelkop. Vanuit Sorong is het één uur rijden en vervolgens nog één uur lopen. Het dorp bestaat eigenlijk nog maar relatief kort in de huidige vorm.

In vroeger tijden trok de lokale bevolking naar de kust om daar – waar er kerken en scholen waren – een leven op te bouwen. Sinds ongeveer een jaar keren de kinderen van toen (en dus de ouderen van nu) weer terug naar hun roots. Belangrijke reden voor hun terugkeer naar het binnenland, is het feit dat er plannen zijn voor een grote palmolieplantage in de omgeving. Men is bang dat ditzelfde lot hun oorspronkelijke leefomgeving ook beschoren zal zijn.

De voorzieningen in Malagufuk zijn beperkt en de voornaamste behoefte is nu ‘schoon water’. Op dit moment gebruikt de bevolking water uit een nabijgelegen riviertje dat ook gebruikt wordt om de was te doen en – iets stroomafwaarts – als WC wordt gebruikt.

Om inkomsten te generen, wil men zich richten op ecotoerisme. Het afgelopen jaar heeft het dorp al diverse reizigers onderdak verleend en er zijn plannen om één of meer gastenverblijven te bouwen.

In het najaar van 2015 mogen ze in elk geval onze twee vrijwilligers Wally en Coby Vreede onderdak verlenen, want die zullen een week lang in Malagufuk verblijven om samen met de lokale bevolking een goede watervoorziening te realiseren. Het is onderhand bijna een traditie geworden, want om het jaar reizen deze actievelingen naar West-Papoea om met de lokale gemeenschap te werken aan verbeteringen t.a.v. water en sanitatie. In juni 2011 waren ze te vinden in het dorp Akmuri en in augustus 2013 viel het dorp Indibo met de neus in de boter.

Wie denkt dat Wally en Coby in de tussentijd stil zitten, heeft het mis. Om een waterproject als dit te financieren, sprokkelen ze namelijk zelf de benodigde gelden bij elkaar. Ze zijn voor dit jaar al op de goede weg, maar zijn er nog niet en alle beetjes helpen. Wilt u het mooie werk van Wally en Coby steunen? Uw donatie kunnen zij goed gebruiken!

U kunt uw gift overmaken naar ons bankrekeningnummer, t.n.v. SDSP in Zeist:

  • Rabobank: NL25 RABO 0395 2058 32
  • ING: NL66 INGB 0007 3247 57

Recente berichten

In memoriam – Pater Anton Tromp OSA

In memoriam – Pater Anton Tromp OSA

Op 8 mei 2023 overleed Pater Anton Tromp in zijn geliefde West-Papoea waar hij sinds 1970 woonde. Zijn pastoraal werk ging hand in hand met projecten voor onderwijs en gezondheidszorg. De SDSP werkte vanaf het prille begin al met de pater en het bisdom samen. Met zijn overlijden eindigt een structurele, fijne en duurzame samenwerking van 28 jaar.

Lees meer
Report on Sustainable Forest Management in Sawinggrai – SEFA

Report on Sustainable Forest Management in Sawinggrai – SEFA

Following several successful cooperations in the past few years, this year’s International Development Project is collaborating with Stichting Duurzame Samenleving Papua Barat (SDSP) once again. This time their research and reports focuses on the subject of Sustainable Forest Management in Sawinggrai, West Papua.

Lees meer